Cincink poradna

Všechny potřebné rady na jednom místě.

5 článků Články

Články
17. 03. 2020
Katka Stehlíková
4 min čtení

Jak krize kolem koronaviru (z)mění realitní svět

Přináší koronavirus a karanténa s ním spojená do našich životů jen negativní znaky krize nebo je na druhé straně příležitostí ocenit to podstatné – zdraví, rodinu a bezpečí.

Z pozitivního nadhledu se podívejme, jak si stojí naše společnost vůči situaci a poměrům na realitnímu trhu v Česku. Konkrétně změny v oblastech životního stylu a způsobu řešení bydlení, posun více do online světa a především vnímání etiky a transparentnosti informací.

Články
16. 03. 2020
Jan Drozdek
3 min čtení

Nesetkávejte se s kupujícími! Nemusíte …

Situace okolo šíření viru COVID-19 je bohužel velmi vážná. Stát zavádí tvrdá opatření, nikdo si nemůže být stoprocentně jist, že se nenakazí. Běžný život je výrazně omezen.

Články
12. 03. 2020
Jan Drozdek

Realitám vládnou ženy! Je pro ně vaše nemovitost dost sexy?

Jsou to ženy, kdo rozhoduje, ve které nemovitosti bude jejich rodina žít. V dnešní době navíc není výjimkou, že žena vydělává více než muž. Budoucí domov si ženy tedy nejen vybírají, ale stále častěji také samy platí.

Články
06. 03. 2020
Pavla Pavelková
3 min min čtení

Proč je dobré zajímat se o hypotéku dříve než najdu vysněnou nemovitost

Při pořízení nového bydlení si potřebné finance nejčastěji půjčíme ve formě hypotečního úvěru nebo využijeme vlastní prostředky, případně kombinaci obou možností. Je přirozené, že většina z nás má s hypotékou spojenu řadu obav. Už jen fakt, že se zadlužíme v řádu statisíců až milionů korun na poměrně dlouhou dobu, vyvolává nepříjemné pocity. Pojďme se podívat na to, proč je dobré znát možnosti a podmínky hypotéky dříve než si najdeme tu pravou nemovitost. A že obavy nejsou vždy na místě.

Články
02. 03. 2020
Jan Drozdek
3 min čtení

Prodávající přicházejí o peníze. Opravdu chcete prodělat i vy?

Dlouhodobé průzkumy potvrzují, že nastavení nabídkové ceny nemovitosti je klíčem k rychlému a bezproblémovému prodeji. Staré české přísloví praví, že „čas jsou peníze“, podívejme se tedy na to, jak prodej zrychlit a vydělat na něm maximum.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací