Cincink poradna

Všechny potřebné rady na jednom místě.

5 článků Finanční a právní informace

Finanční a právní informace
20. 05. 2020
Olga Černá
3 min čtení

Hypotéka pro OSVČ? Bez obav!

Také vás pár lidí v okolí straší tím, že jako podnikatel s „normálním“ příjmem na hypotéku nedosáhnete? Že banky nerady půjčují ičařům? A že je vlastně lepší nechat se někde za pár peněz zaměstnat, abyste mohli doložit jistotu příjmu? Rádi vás vyvedeme z omylu a ukážeme, že i drobný živnostník je pro hypoteční banku férový žadatel.

Finanční a právní informace
04. 05. 2020
Redakce
1 min čtení

Daň z nabytí nemovitosti: Jak, kdy a kdo ji platí? Nově nikdo.

Kupující budou zbaveni povinnosti platit 4% daň z nabytí. Vládní návrh musí ještě schválit Parlament. Účinnost bude zpětná – bude se týkat lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr během prosince 2019 nebo později. Pokud daň lidé už zaplatili, budou jim peníze vráceny.

Finanční a právní informace
17. 04. 2020
Pavla Pavelková
4 min čtení

Máte obavu koupit nemovitost zatíženou hypotékou? Není důvod!

Konečně jste našli nemovitost, která podle inzerátu vypadá lákavě, těšíte se na prohlídku a pak Vás zaskočí, že na nemovitosti vázne hypotéka. Pojďme se společně podívat na to, proč není důvod “bát” se nemovitostí s hypotékou a jak taková koupě může probíhat.

Finanční a právní informace
17. 04. 2020
Pavla Pavelková
3 min čtení

Prodej nemovitosti s hypotékou? Není důvod k obavám...

Mezi lidmi stále panují obavy, že je složité prodat nemovitost, na kterou si vzali hypotéku. V minulém článku jsme se podívali na nemovitosti zatížené hypotékou pohledem kupujících, dnes se na stejnou situaci podíváme více z pohledu prodávajících. Jak může takový prodej nemovitosti s hypotékou probíhat. A že strach není vůbec na místě. Spíš důkladná příprava.

Finanční a právní informace
16. 03. 2020
Pavla Pavelková
4 min čtení

Aby vás hypotéka nepřekvapila - v hlavní roli “žadatel”

Prohlížíte si nabídky nemovitostí, brouzdáte po realitních portálech a přemýšlíte o novém nebo lepším bydlení, chalupě na venkově nebo koupi bytu jako investici? Už při první myšlence na pořízení nemovitosti je dobré zajímat se také o podmínky a možnosti hypotečního úvěru v případě, že pořízení nemovitosti nebudete financovat z vlastních zdrojů. Vybrali jsme pro vás konkrétní praktické tipy, na co zaměřit v podmínkách hypoték pozornost. V prvním článku se zaměříme na žadatele.

1 2 3 4

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací