Cincink poradna

Všechny potřebné rady na jednom místě.

5 článků Finanční a právní informace

Finanční a právní informace
16. 03. 2020
Pavla Pavelková
4 min min čtení

Aby vás hypotéka nepřekvapila - v hlavní roli “žadatel”

Prohlížíte si nabídky nemovitostí, brouzdáte po realitních portálech a přemýšlíte o novém nebo lepším bydlení, chalupě na venkově nebo koupi bytu jako investici? Už při první myšlence na pořízení nemovitosti je dobré zajímat se také o podmínky a možnosti hypotečního úvěru v případě, že pořízení nemovitosti nebudete financovat z vlastních zdrojů. Vybrali jsme pro vás konkrétní praktické tipy, na co zaměřit v podmínkách hypoték pozornost. V prvním článku se zaměříme na žadatele.

Finanční a právní informace
16. 03. 2020
Pavla Pavelková
4 min min čtení

Aby vás hypotéka nepřekvapila - v hlavní roli “nemovitost"

V minulém článku jsme se zaměřili na to, proč je dobré zajímat se o hypotéku co nejdříve, už při první myšlence na pořízení nemovitosti. Ať už si jen prohlížíte nabídky nemovitostí a brouzdáte ze zvědavosti po realitních portálech nebo přemýšlíte o novém lepším bydlení, chatě či chalupě na venkově nebo koupi bytu jako investici. Přinášíme praktické tipy, na co se zaměřit u hypoték na straně nemovitosti.

Finanční a právní informace
04. 09. 2019
Redakce

Co mám všechno zahrnout do úvah, abych zvládl splácení úvěru?

Je lepší bydlet v nájmu nebo pořídit vlastní bydlení? Jakým způsobem nové bydlení financovat? Použít vlastní úspory, obrátit se o pomoc na rodinu nebo využít jako zdroj financování úvěr? Rozhodování není jednoduché. Pojďme se společně podívat, co vše je dobré při výběru způsobu financování zvážit.

Finanční a právní informace
22. 08. 2019
Redakce

Právní pomoc: Slovník smluvních pojmů

Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Pokud jste se s protistranou dohodli, přichází řada právních úkonů. Smlouva střídá smlouvu – jak se ale ve všem vyznat? Abychom vám orientaci v nich alespoň trochu ulehčili, připravili jsme pro vás v Cincinku slovník termínů, se kterými se během procesu prodeje nebo koupě nemovitosti s největší pravděpodobností setkáte.

Finanční a právní informace
02. 08. 2019
Redakce

Je nabídková cena reálná? Víme, jak to zkontrolovat!

Chystáte se koupit rodinný dům, byt či jinou nemovitost? Určitě vás bude zajímat, jestli je kupní cena ještě v mezích, nebo je už příliš vysoká. Zorientovat se v cenových nabídkách není úplně jednoduché. Pokud se neprobíráte nemovitostmi již nějaký pátek, může se snadno stát, že zbytečně zaplatíte více, než byste museli. Jak tedy ověřit reálnou cenu nemovitosti?

1 2 3

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací