Cincink poradna

7 důvodů, proč přejít k realitní kanceláři

08. 07. 2019
Redakce

Je pro Vás prodej Vaší nemovitosti citlivou záležitostí a zároveň byste si rádi ušetřili starosti? Nechcete trávit čas přípravou inzerce a nekonečnými prohlídkami s potenciálními zájemci? Nechte to na realitní kanceláři!

Hledáte záruky, že Vás potenciální kupec nepodvede? Přejete si prodat nemovitost co nejdříve, ale nechcete jít pod cenu? S tím vším Vám pomůže realitní kancelář a jejich zkušení makléři.

  1. Zkušenosti

Setkáváte se s prodejem nemovitosti poprvé, nebo si tím naopak po předchozích zkušenostech již nechcete projít? Realitní makléř od Vás prodává nemovitosti každý den. Při prodeji Vaší nemovitosti tak může své získané zkušenosti zúročit. Dobrý makléř není jen pouhým zprostředkovatelem obchodu, ale zároveň je Vaším poradcem, kterého máte po bohu během celého procesu prodeje nemovitosti.

  1. Garance bezpečnosti

Každý občas šlápne vedle, při prodeji nemovitosti ovšem mohou být chyby nevratné. I z tohoto důvodu je prodej přes realitní kancelář bezpečnější. Nemusíte si najímat odhadce, advokáta nebo daňového poradce. Kvalitní realitní kancelář má zázemí, které Vám pomůže vyřídit vše, co se týká prodeje nemovitosti, aniž byste si museli cokoli zařizovat po vlastní ose.

  1. Odborník přes ceny nemovitosti

Stanovení prodejní ceny nemovitosti je na první pohled poměrně snadný úkol. Každý prodejce má představu o tom, co bych chtěl za nemovitost dostat. Bohužel ne vždy jsou představy reálné. Přitom právě určení správné ceny nemovitosti na začátku obchodu je klíčovým předpokladem úspěšného prodeje. Makléř se většinou specializuje na určitou lokalitu, vyzná se na trhu a dobře ví, za kolik se obdobné nemovitosti prodávají. Může vám tak pomoci stanovit cenové rozpětí s tím, že snahou zkušeného makléře je zároveň prodat nemovitost za co nejvyšší možnou cenu a v co nejkratším čase.

  1. Profesionální prezentace nemovitosti

Vložení inzerátu na realitní portál ještě není zárukou úspěšného prodeje. Realitní makléř proto připraví profesionální prezentaci na míru Vaší nemovitosti, která na první pohled upoutá pozornost zájemců. Realitní kancelář má navíc k dispozici nejen rozsáhlou inzerci či interní databázi potenciálních zájemců.

  1. Příprava na prohlídku

Každý dobrý makléř přesně ví, jak připravit nemovitost, aby zájemce oslovila. Na rozdíl od Vás dá emoce stranou a pomůže vám podívat se na Vaši nemovitost očima kupujícího. Poradí Vám, co by bylo dobré odstranit, nebo kde je možné zmírnit určité nedostatky. A co je důležité, ukáže Vám, jak vyzdvihnout přednosti nemovitosti.

  1. Složité situace, jednoduché řešení

Přestože to na začátku podání inzerátu tak nevypadá, prodej nemovitosti obnáší velké množství práce. Proč si ji ale neušetřit? Řešení nabízí osvědčená realitní kancelář, jejichž zkušený makléř vyřídí vše za Vás. Od administrace, přes prohlídky, až k předání klíčů.

  1. Smlouvy pod dohledem

Podpis jakékoli smlouvy s sebou přináší určitá rizika. Nechcete-li podepsat pro Vás nevýhodnou smlouvu, nechte připravit či zkontrolovat Vaše smlouvy advokátem. Vyhnete se jak případným průtahům na straně kupujícího, tak si zajistíte bezpečný převod peněz a přechod vlastnictví na nového majitele. A abyste s tím měli co nejméně starostí a nemuseli se obávat nechtěných překvapení, i o tohle se postará dobrá realitní kancelář.

Nezapomeňte, že realitní kancelář pro Vás může v rámci provize rovněž zajistit advokátní úschovu, podání návrhů na vklad do katastru nemovitostí, vypracování odhadu nemovitosti nebo podání daňového přiznání.

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací