Cincink poradna

Proč si vybrat bankovní úschovu?

08. 07. 2019
Redakce

Podepsali jste kupní smlouvu a už zbývá jen převést peníze a napsat nemovitost na nového majitele. Který krok ale udělat dříve? Ať už jste prodávající nebo kupující, Vaše obavy o bezpečnost peněz jsou na místě. Jednoduché a bezpečné řešení této situace ovšem představuje bankovní úschova.

Ptáte se, proč právě bankovní úschova? Odpověď je jednoduchá. Jedná se totiž o nejbezpečnější formu úschovy. Tím ovšem její výhody nekončí…

Co je bankovní úschova?
Bankovní úschova představuje bezpečnou službu při převodu peněz za nemovitost. Banka zde tak figuruje jako prostředník. Kromě bankovní úschovy existuje ještě Advokátní, notářská nebo úschova u realitní kanceláře či makléře. Jednotlivé úschovy se liší postupem převodu peněz, mírou rizika i náklady za využití služby.

V čem se liší od ostatních úschov?
Zásadním rozdílem oproti ostatním typům úschovy je využívání jistotního, vázaného účtu, na kterém probíhá úschova peněz za nemovitost. Tyto peníze jsou tak na zcela odděleném a zároveň speciálně vytvořeném účtu, ze kterého mohou být převedeny na účet prodávajícího pouze po splnění předem dohodnutých podmínek, které jsou shrnuty v kupní smlouvě.

Jsou peníze v bankovní úschově v bezpečí?
Bojíte se, že o své peníze přijdete? V případě, že si vyberete banku, která je na trhu stabilní, nemusíte se obávat, že by se s Vašimi penězi cokoli stalo. Každá banka navíc podléhá regulaci České národní banky.

Kolik zaplatím za bankovní úschovu?
Cena za úschovu peněz se obecně stanovuje podle objemu uložených prostředků, přesto najdete na trhu výjimky. Přestože obvykle nepatří bankovní úschova mezi nejlevnější formy úschovy, má bankovní úschova zprostředkovaná přes Cincink nastaveny velmi výhodné cenové podmínky. Bankovní úschova je rozhodně považována za nejbezpečnější variantu, jak bezstarostně, a především bez rizika převést peníze mezi prodávajícím a kupujícím.

Finanční a právní informace
20. 05. 2020
Olga Černá

Hypotéka pro OSVČ? Bez obav!

Také vás pár lidí v okolí straší tím, že jako podnikatel s „normálním“ příjmem na hypotéku nedosáhnete? Že banky nerady půjčují ičařům? A že je vlastně lepší nechat se někde za pár peněz zaměstnat, abyste mohli doložit jistotu příjmu? Rádi vás vyvedeme z omylu a ukážeme, že i drobný živnostník je pro hypoteční banku férový žadatel.

Finanční a právní informace
04. 05. 2020
Redakce

Daň z nabytí nemovitosti: Jak, kdy a kdo ji platí? Nově nikdo.

Kupující budou zbaveni povinnosti platit 4% daň z nabytí. Vládní návrh musí ještě schválit Parlament. Účinnost bude zpětná – bude se týkat lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr během prosince 2019 nebo později. Pokud daň lidé už zaplatili, budou jim peníze vráceny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací