Cincink poradna

Co popsat v inzerátu, aby byl atraktivní a zájemci Vás nezahltili otázkami?

08. 07. 2019
Redakce

Napsat inzerát je jedna věc. Napsat dobrý inzerát je už otázka složitější. V inzerátu toho nesmí být málo ani příliš. Musí zaujmout, ale nebýt přikrášlený. Jak tedy správně napsat inzerát na prodej nemovitosti?

Na co v inzerátu nezapomenout?

Kde při tvorbě obsahu inzerátu začít? Nejjednodušší cestou je představit si, co by Vás jako kupujícího zajímalo. Zaměřte se proto na faktory, které byste chtěli vědět nejdříve. Kromě ceny, roku výstavby, typu vlastnictví či možností případného financování kupující zajímají především následující kritéria.

 • Stav objektu

  Kupující bude v první chvíli chtít vědět, zda kupuje novostavbu nebo nemovitost k rekonstrukci. V inzerátu proto dobře popište, v jakém je objekt stavu. Chcete-li se vyhnout případným pozdějším reklamacím, předem si zajistěte kontrolu technického stavu nemovitosti, díky které předáte kupujícímu detailní zprávu o tom, zda a jaké nedostatky nemovitost má.

 • Užitná plocha a dispozice

  Naprosto základní informaci představuje užitná plocha. U domu je samozřejmostí i velikost přilehlého pozemku. Metry čtvereční je ovšem dobré uvést u každé místnosti, ať už jde o obývací pokoj či terasu. Zatímco si někdo potrpí na velkou kuchyň, jiný touží po prostorné šatně. Pro lepší představu o uspořádání jednotlivých místností a rozložení prostoru je dobré přiložit k inzerátu i půdorys nemovitosti. Zájemci se tak snadno zorientují v tom, na kterou stranu mají okna nebo kde jsou schody. K ještě lepší představě pomůže kupujícím 3D plánek.

 • Příslušenství a typ vytápění

  V samotném popisu musí zaznít vše, co vyzdvihuje Vaši nemovitost. Prodáváte ji včetně garáže, disponuje prostornou terasou či k ní náleží praktický sklep nebo komora? Nezapomeňte to vše uvést. V případě, že nabízíte nemovitost v patře, v inzerátu musí být popsané, zda je dům s výtahem nebo bez. Stejně tak uveďte patro, ve kterém se byt nachází. Kromě toho bude kupující zajímat, jak je nemovitost vytápěna.

 • Lokalita a občanská vybavenost

  Velkou roli v tom, jak si nemovitost povede mezi konkurenčními nabídkami, hraje lokalita a občanská vybavenost – školy, školky, sportovní vyžití, parky, lesy, dětská hřiště, zdravotní zařízení, zastávky městské hromadné dopravy, dopravní dostupnost i parkování. Nezapomeňte proto popsat, co se nachází v okolí, i to, zda se jedná o rušné centrum nebo klidnou čtvrť města.

 • Fotografie

  Neodmyslitelnou součástí inzerátu jsou fotografie. Při prodeji nemovitosti často rozhodují o tom, zda se zájemce bude chtít dozvědět o nemovitosti více, nebo přejde k jinému inzerátu. Pokud to myslíte s prodejem nemovitosti skutečně vážně, svěřte svou nemovitost do rukou zkušeného fotografa. Je ověřené, že kvalitní fotografie zvyšují počet zájemců o nemovitost. Problémem rovněž může být, když Vaše nemovitost není v ideálním stavu. S tím Vám ovšem může pomoci vizualizace, díky které snadno zájemcům představíte Vaši nemovitost v novém kabátě.

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž, a platí to i u tvorby inzerátu. Chcete-li vylepšit a zatraktivnit Váš inzerát, využijte služeb profesionálního textaře, fotografa, vytvoření 3D plánku, vizualizace nebo některé z dalších námi nabízených služeb.

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací