Cincink poradna

Jak se pozná profesionální makléř?

08. 07. 2019
Redakce

Hledáte schopného realitního makléře, který nejen zprostředkuje prodej vaší nemovitosti, ale zařídí i vše potřebné okolo? Proto pro vás máme několik tipů, jak vybrat profesionálního makléře.

Než se rozhodnete svěřit svou nemovitost do rukou naprosto cizího člověka, dobře si jej prověřte. Proto si předem zjistěte pár základních informací. A co by vás mělo zajímat?

Zkušenosti

Zeptejte se například, kolik nemovitostí již prodal, zda má nějaké reference či jak dlouho se profesi realitního makléře věnuje. S tím totiž souvisí, že dobrý realitní makléř má nejen zkušenosti, ale i databázi potenciálních klientů. Kromě toho ví, na jakou cílovou skupinu se zaměřit. Je tak více pravděpodobné, že prodáte rychleji a za lepší cenu. Nehledě na to, že Vám zkušený makléř pomůže správně nastavit cenu nemovitosti hned od začátku prodeje.

Informace

Realitní makléř je zkušeným odborníkem, který se umí na prohlídky dobře připravit, a to ať jde o informace a dokumenty, které by mohly potenciální kupce zajímat, tak o uspořádání prostoru na prohlídku. Přestože vy jste s nemovitostí úzce spojeni, realitní makléř si zachovává emoční odstup a dokáže zájemcům podat relevantní informace. Zároveň dobře ví, na co se musí připravit, a proto očekávejte, že se Vás bude ptát na věci, u kterých by Vás možná ani nenapadlo, že by mohly být v danou chvíli důležité pro prodej.

Bezpečnost

O tom, že není makléř jako makléř svědčí především jeho schopnosti. Přestože se to od makléře očekává, ne každý makléř Vám pomůže prodat za co nejlepší cenu. Zkušený makléř na rozdíl od Vás dobře ví, jakých chyb se při prodeji nemovitosti vyvarovat. Jednou z nich je, že prohlídky domlouvá pouze s vážnými zájemci, kteří byli předem seznámeni se základními informacemi a parametry nemovitosti. Celkově tak prodej probíhá bezpečněji, neboť zajišťuje majiteli nemovitosti větší diskrétnost a preventivně jej chrání před případnými podvodníky.

Přehled

Mezi povinnosti makléře samozřejmě patří pravidelné informování majitele o stavu nabídky, ať už jde o počet zhlédnutí, potenciálních zájemců či uskutečněných prohlídek v případě, že se jich majitel neúčastní. Aby se o prodeji nemovitosti veřejnost dozvěděla, musí makléř zajistit prezentaci nemovitosti na realitních portálech. A protože je dnes moderní doba, samozřejmostí je využití různých technologií, které prezentaci Vaší nemovitosti ještě zatraktivní.

Administrativa

Jakmile klient vysloví zájem o koupi, nestačí si jen potřást rukou, ale přichází na řadu rezervace, o kterou se nestaráte vy, ale Váš makléř. Na něm rovněž spočívá, aby prověřil bonitu kupujícího a vyhodnotil, zdali má dostatečný příjem pro hypotéku či jiný úvěr, nebo zda není dokonce evidován v registru dlužníků. V případě využití služeb realitního makléře byste se správně nemuseli starat ani o financování, neboť pro Vás zajistí komplexní právní servis se specialisty na převody nemovitostí.

Váháte, zda Vámi vybraný makléř je ten správný? Otestujte si jej. Zeptejte se jej na jednotlivé kroky během celého procesu prodeje nemovitosti. Uvidíte, zda Vás jeho odpověď přesvědčí.
S realitním makléřem doporučeným Cincinkem vše zvládnete hladce a bezpečně.

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací