Zpět
Cincink poradna

Připravte svou nemovitost na prohlídku

08. 07. 2019
Redakce

Ozvali se Vám první zájemci, kteří by chtěli vidět Vaši nemovitost v reálu? První dojem je nejdůležitější a rozhoduje o tom, zda se jim zalíbí, nebo zda od ní dají ruce pryč. Pokud nebude nemovitost dostatečně upravená a reprezentativní, mohou dokonce okamžitě požadovat slevu.

Před prohlídkou nestačí jen vyluxovat a setřít prach. Podívejte se na svou nemovitost očima kupce. Zapomeňte na emoce a přizpůsobte svou nemovitost prodeji.

Úklid interiéru
Jak už jsme výše naznačili, běžný úklid je samozřejmostí. Kromě toho byste ale měli z interiéru odstranit vše, co jej jakkoli ruší. Na mysli máme starý nevzhledný nábytek, odlepující se zbytky tapety nebo koberec se skvrnami. Pokud již není přes Vaše okna dobře vidět, umyjte je. Uvidíte, že výhled přes čisté sklo bude mnohem působivější. V ideálním případě místnosti vymalujte. Před prohlídkou samozřejmě není potřeba provádět velkou rekonstrukci, nicméně drobné opravy a úpravy prodeji jedině pomohou.

Útulná atmosféra
V momentě, kdy k Vám mají přijít zájemci, snažte se, aby Vaše nemovitost působila co nejlépe. K tomu Vám může pomoci i služba homestagingu, kdy zkušená firma přizpůsobí Vaš interiér prohlídce. I drobné detaily v podobě doplňků mohou pomoci zaujmout potenciální kupce. Nezapomeňte ovšem ani na exteriér a v případě prodeje pozemku nebo domu se zahradou zvyšte šanci na rychlejší prodej jejich úpravou a úklidem.

Relevantní dokumentace
Co se týče dokumentace, zájemce by mohl zajímat nabývací titul (kupní smlouva, darovací smlouva, rozhodnutí o dědictví, usnesení o dražbě), list vlastnictví, průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), prohlášení vlastníka, zápisy z posledních schůzí SVJ a finanční uzávěrka SVJ. U prodeje rodinného domu nebo pozemku si připravte i výpis z katastrální mapy. U pozemku nezapomeňte na případné stavební povolení. Hodit se rovněž mohou různé revizní zprávy a výkresová dokumentace. Na prohlídku si rozhodně připravte i odpověď na otázku, jaké jsou náklady na bydlení.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací