Cincink poradna

Jak „rozhodit sítě“ při prodeji nemovitosti?

24. 07. 2019
Redakce

Rozhodli jste se prodat nemovitost? Nikdo nechce prodávat nemovitost dlouhé měsíce. Každý týden neúspěšného prodeje nemovitosti vás stojí nejen starosti a čas, ale bohužel i peníze. Čím déle se nemovitost prodává, hrozí, že ji prodáte za méně. A to žádný prodávající nechce. Jak tedy rozhodit sítě a zvětšit okruh potenciálních zájemců o koupi?

Dobrý inzerát je základ. Pokud je prodej čistě ve vaší režii, nezapomeňte v inzerátu popsat vše důležité, co by mohlo kupce zajímat. Nebudete-li si něčím jistí, využijte služeb profesionální textaře, který si hravě poradí jak se strukturou, tak samotným obsahem inzerátu. Svěřili jste nemovitost do rukou realitní kanceláře nebo makléře? V tom případě nemusíte otázku inzerátu řešit. Udělají to za vás.

Realitní portály

Na výběr je dnes nespočet realitních portálů, kde můžete za menší či větší poplatek po určitou dobu inzerovat prodej své nemovitosti. Pokud zadáte do vyhledávače dvě tři slova, které popisují vaši nemovitost, zobrazí se vám ve výpisu pravděpodobně realitní portály, které v danou chvíli mají pro vaši nemovitost nejvyšší důležitost. Vždy si ale nejdříve ověřte, jakou cenu za inzerci a služby s ní spojené zaplatíte. A protože každý prodej nemovitosti je důležitým krokem, my v Cincinku vám chceme tuto cestu co nejvíce zjednodušit. Nabízíme inzerci zdarma, jednoduché a srozumitelné služby, poradenství a v neposlední řadě garanci silného bankovního partnera. A pokud vám nebude cokoli jasné, nebo budete potřebovat pomoc odborníka, jsou tu naši prověření dodavatelé – od právníků po profesionální fotografy.

Tištěná inzerce

Prodáváte chatu na samotě, nebo pozemek za městem? Přestože se dnes tištěná inzerce již tolik nevyužívá, jednou z možností je právě i inzerce v novinách či v inzertních magazínech. Vsadit můžete na místní a regionální tisk, realitní speciály nebo celostátní deníky. Zatímco cena inzerce v celostátním tisku bude podstatně vyšší, místní zpravodaje jsou nejen levnější variantou, ale rovněž je čte řada místních a dalších, kteří jsou s lokalitou nějakým způsobem spojeni. Je tak šance, že zaujmete i někoho, kdo nehledal, ale díky danému místu a vašemu inzerátu se o nemovitost začne zajímat. Realitní magazíny se naopak zaměřují na skupinu těch, kteří jsou v procesu hledání investice nebo nového bydlení.

Známí a rodina

Jedna paní povídala… víte, jak to chodí? Někdy je kupec blíže, než si myslíte. Nezapomeňte proto říct o prodeji nemovitosti známým, kolegům, přátelům, sousedům i rodině. Jednou z možností, jak snadno a rychle všechny informovat je využití sociálních sítích – od Facebooku, přes Instagram až po další oblíbené kanály. Stačí napsat příspěvek, sdílet inzerát či vložit pár kvalitních fotografií a informace o prodeji už koluje po světě. Pokud vsadíte na hromadný e-mail, kterým obešlete své známé, nezapomeňte na jednu důležitou zásadu. Všechny e-mailové adresy přátel, kteří se neznají navzájem, uveďte do skryté kopie. Máte v okolí někoho, kdo se realitami zabývá? Řekněte mu o prodeji. Třeba bude náhodou vědět o někom, komu by vaše nemovitost padla do oka. Za zkoušku stojí i venkovní reklama “NA PRODEJ”. Nikdy nevíte, zda se z náhodného kolemjdoucího nevyklube kupec.

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací