Zpět
Cincink poradna

Chcete vyvolat ještě lepší dojem? Odpověď zní home staging.

26. 07. 2019
Redakce

Home staging už dávno není jen doménou realitních kanceláří. Využít jej může každý, kdo chce prodat dobře a rychle. Home staging je služba, která zvyšuje atraktivitu prodávané nemovitosti a rozšiřuje okruh potenciálních zájemců. V čem se skrývá jeho kouzlo?

Přestože se jedná o cizí pojem, dnes již u nás poměrně zdomácněl. Home staging jsou služby profesionálů, kteří připraví vaši nemovitost na prodej nebo pronájem. Nejedná se o žádnou rekonstrukci, ale pouze o větší či menší úpravy interiéru. Smyslem není vytvořit iluzi, které je nemovitost na míle vzdálená, ale ukázat ji v nejlepším světle. Home staging je navíc vhodný pro všechny typy nemovitostí – novostavby, starší interiéry, zařízené, nevybavené i obývané domácnosti. Smyslem home stagingu je zaujmout! Někdy stačí pár drobných úprav a výsledek vás skutečně překvapí.

Jak probíhá home staging?
Profesionální konzultant home stagingu vytvoří atraktivnější nemovitost na pohled, která v zájemcích vyvolá pozitivní dojem. Přesto se bude stále jednat o jednu a tu samou nemovitost. Upravením každé místnosti vyzdvihnete její výhody. Prostor tak vypadá dobře udržovaný a zachovalý. Věděli jste, že jen 10% kupců si dokáže představit prostor nemovitosti? Home staging jej dokonale přiblíží těm podstatným 90%, a to bez jakýchkoli rušivých prvků. Základem je totiž odstranění všeho, co dojem nemovitosti kazí jako například starý polorozpadlý nábytek. Poté přijde sladění barev, doplňků, dekorací i nastavení osvětlení tak, aby vše působilo moderně a přirozeně. Cílem je navodit příjemnou atmosféru, která láká k bydlení a napomáhá představivosti. Základní fakta jsou jasná, ale když přijde na srovnávání konkurenčních nemovitostí, velkou roli začínají hrát právě emoce. Home staging vám může zajistit body navíc.

Home staging versus interiérový design
Home staging se často zaměňuje s interiérovým designem. V rámci služby ovšem nezískáváte nový interiér, prostor je pouze upraven pro případné nafocení interiéru do prodejního inzerátu či pro samotné prohlídky. Zatímco bytový design se snaží vytvořit útulnou domácnost plnou drobností, které dělají domov domovem, home staging ukazuje prostor v celé své kráse. Home staging v sobě zahrnuje nejrůznější kosmetické úpravy, které končí finálním stylingem před focením nebo prohlídkou. S home stagingem rozšíříte okruh potenciálních zájemců a podpoříte jejich představivost.

Co home staging nevyřeší?
Home staging nerekonstruuje ani nezachraňuje havarijní stav nemovitosti. Jestliže váš byt potřebuje oškrábat zdi nebo dům potřebuje novou fasádu, střechu nebo centrální topení, bude potřebovat více než službu home staging.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací