Cincink poradna

Jak funguje služba přesměrování pošty?

26. 07. 2019
Redakce

Stěhujete se a už se děsíte všech věcí, které budete muset dořešit? Alespoň jednu nemusíte! Znáte službu přeposílání pošty? Díky ní nebudete muset neustále jezdit sem a tam, jen abyste si vyzvedli poštu na staré adrese.

Říkáte si, že jste snad obvolali a obešli nejen všechny známé a rodinu, ale i lékaře, úřady a instituce? Abyste měli jistotu, že jste na nikoho a na nic nezapomněli, nebo někdo na dopise neuvedl vaši starou adresu, je tu služba Změna místa dodání neboli “dosílka” pro všechny došlé zásilky. Přeposílání pošty je již standardní službou, přesto ji jen málokdo využívá. Ušetří vám přitom spoustu času, a pokud jste se odstěhovali do jiného města, tak i peníze za cestování. Tak jak na to?

Podání žádosti
Stačí, když vyplníte formulář “Žádost o změnu místa dodání (dosílka)” na kterékoli poště. Potřebujete k tomu pouze občanský průkaz. Pokud to nemůžete udělat osobně vy, poproste vámi zmocněnou osobu. Nezapomeňte ovšem na doklad o zmocnění.

Jak služba funguje?
Veškerou poštu, která vám přichází do místa původního bydliště, vám pošta automaticky odešle na vaši novou adresu již od 2. pracovního dne, kdy jste podali svou žádost. Výjimkou jsou pouze zásilky, u kterých odesílatel uvedl poznámku „Nedosílat”.

Typ služby
Máte hned dvě možnosti, jaký typ služby zvolit. Pokud čekáte pouze jednorázovou zásilku, stačí zvednout telefon, nebo využít elektronickou podatelnu, kde si změníte adresu doručení. V případě stěhování se vám však bude hodit druhá možnost, a to přeposílání pošty maximálně po dobu 6 měsíců. Jakmile tato lhůta uplyne, pošta bude znovu zasílat zásilky na původní adresu.

Kolik zaplatíte za přesměrování pošty?
Ceny České pošty se mohou měnit v závislosti na aktualizaci ceníku. V průměru ale zaplatíte okolo 200 Kč měsíčně za projednání žádosti, evidenci a dosílání poštovních zásilek a poštovních poukázek. Kromě toho po vás budou chtít také poplatek za balíkové služby. To znamená, že za doslání balíků se vybírá cena jako za základní službu a dále příplatek za službu udaná cena, neskladné nebo křehké.

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Argumenty, které vám pomohou prodat i bez slevy

Chystáte se na prodej nemovitosti? Víte, na co se připravit a jak bude celý proces probíhat? Každý, kdo prodává nemovitost, chce prodat za co nejvyšší cenu a zároveň co nejrychleji. Je ovšem dost možné, že to s kupujícími nebude tak jednoduché. Je totiž velmi pravděpodobné, že kupující bude chtít vyjednávat. Připravte si proto souhrn argumentů, proč trváte na ceně, jakou jste nabídli.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací