Cincink poradna

Máte v práci nárok na volno při stěhování?

26. 07. 2019
Redakce

Čeká vás stěhování na novou adresu? Požádejte svého zaměstnavatele o volno. Máte na něj ze zákona nárok! A jak je to se mzdou?

Věděli jste, že podle zákoníku práce můžete dostat volno i na stěhování? Přestěhování je totiž klasifikováno podle Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. jako osobní překážka v práci. A na tu se vztahuje pracovní volno. A to je ta dobrá zpráva. Horší je to se mzdou…

Pracovní volno

Zaměstnavatel je vám dle zákona povinen poskytnout během vašeho stěhování pracovní volno, avšak bez náhrady mzdy nebo platu, zato na nezbytně nutnou dobu. Pokud se nedomluvíte se svým zaměstnavatelem jinak, máte na stěhování maximálně 2 pracovní dny. Stěhovat se ovšem musíte vy sami. Pomáháte-li svým známým nebo rodičům, nárok na pracovní volno se na vás nevztahuje.

Žádná náhrada mzdy?

Stěhujete se kvůli přeřazení do jiného města na pokyn zaměstnavatele? V tom případě získáváte nejen volno, ale i náhradu mzdy nebo platu, a to ve výši vašeho průměrného výdělku. Chcete stěhování zvládnout za co nejkratší dobu? Pozvěte si na pomoc zkušené profesionály!

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací