Cincink poradna

Bezpečné právní služby

02. 08. 2019
Redakce

Potřásli jste si rukou a nyní potřebujete připravit smluvní dokumenty? Víte, co všechno musí obsahovat? Smlouvou byste měli chránit nejen své zájmy, ale rovněž nezapomenout na podstatné právní úkony.

Myslíte, že zvládnete připravit kupní smlouvu? Stáhli jste si vzor z internetu a říkáte si, že jej pouze drobně upravíte? Pamatujte, že podpis smlouvy je zásadní věc.

Bezpečná smlouva

Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Zpravidla budete muset podepsat dvě smlouvy, a to smlouvu o smlouvě budoucí a kupní smlouvu, nebo rezervační smlouvu a kupní smlouvu. Podpis každé smlouvy by měl následovat až po velmi pečlivé přípravě. Jde o vaši nemovitost a peníze. S protistranou se můžete dohodnout na revizi smluv nebo jejich kompletní přípravě zkušenými právníky. Hledáte-li osvědčené advokáty s dlouholetou praxí a zkušenostmi, jste u Cincink na správné adrese. Naši advokáti byli pečlivě vybráni a prověřeni ve spolupráci s Komerční bankou. Vyhnete se tak situaci, kdy by pro vás smlouva mohla být v konečném důsledku nevýhodná. Zkušený právník ohlídá, že smlouva bude obsahovat vše, jak má, a vy nebudete vystaveni riziku případných sankcí a soudních sporů.

Jak probíhá příprava smluv?

Advokát po vás nejdříve bude požadovat kompletní dokumentaci, ze které zjistí všechny podstatné informace. Následně připraví, nebo zreviduje vámi předložené smluvní dokumenty, a zapracuje všechny uvedené skutečnosti. Hotové smluvní dokumenty obdržíte e-mailem v termínu, který si s advokátem předem sjednáte. Navržené smluvní dokumenty si celé raději dvakrát pročtěte. Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, udělejte si poznámky a následně je najednou proberte s advokátem. Ušetříte tak svůj čas i peníze za právní konzultace. Advokát vaše dotazy zodpoví a v případně potřeby dokumenty upraví. Takto připravené dokumenty předložte protistraně, která může svými připomínkami ještě smlouvu pozměnit. Podstatné změny však vždy konzultujte s advokátem, který dokáže dohlédnout do souvislostí, které by vás nenapadly.

Jaké listiny budete dokládat?

  • rezervační smlouva nebo budoucí kupní smlouva, pokud již existuje,
  • aktuální výpis z katastru nemovitostí (listina vlastnictví k bytu, budově či k pozemkům),
  • nabývací titul prodávajícího (popřípadě i prohlášení vlastníka),
  • úvěrová smlouva prodávajícího, je-li nemovitost stále pod úvěrem, a vyčíslení aktuální výše dlužné částky u banky,
  • nájemní smlouva u obsazeného bytu a osoby hlášené k trvalému pobytu v prodávané nemovitosti
  • případně další listiny.

My v Cincinku jsme pečlivě vybrali zkušené advokáty, kteří vás bezpečně provedou smluvním procesem. Ten je klíčovou součástí celého procesu v pořizování nového bydlení.

Finanční a právní informace
20. 05. 2020
Olga Černá

Hypotéka pro OSVČ? Bez obav!

Také vás pár lidí v okolí straší tím, že jako podnikatel s „normálním“ příjmem na hypotéku nedosáhnete? Že banky nerady půjčují ičařům? A že je vlastně lepší nechat se někde za pár peněz zaměstnat, abyste mohli doložit jistotu příjmu? Rádi vás vyvedeme z omylu a ukážeme, že i drobný živnostník je pro hypoteční banku férový žadatel.

Finanční a právní informace
04. 05. 2020
Redakce

Daň z nabytí nemovitosti: Jak, kdy a kdo ji platí? Nově nikdo.

Kupující budou zbaveni povinnosti platit 4% daň z nabytí. Vládní návrh musí ještě schválit Parlament. Účinnost bude zpětná – bude se týkat lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr během prosince 2019 nebo později. Pokud daň lidé už zaplatili, budou jim peníze vráceny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací