Cincink poradna

Co je předschválený úvěr?

02. 08. 2019
Redakce

Chcete konečně bydlet v novém a tak uvažujete o úvěru? Víte, že je dobré mít nejdříve úvěr předschválený, než se pustíte do další fáze?

Zatímco některé banky si s vámi domluví schůzku na pobočce, jiné vám výši předschváleného úvěru prozradí v rámci vašeho online bankovnictví. Jedná se ovšem pouze o informativní výpočet výše maximálního možného úvěru, který vychází z vašich pravidelných příjmů a výdajů a z dosavadní historie v rámci dané banky.

Co je předschválený úvěr?

Předschválený úvěr zohledňuje vaši dosavadní historii v dané bance a počítá s výší příjmů, které na účet přicházejí, nezná už ale všechny vaše výdaje. Výsledkem je tedy maximální možná výše úvěru, kterou můžete za daných podmínek získat. Co ale není v rámci výpočtu předschváleného úvěru vidět, je vaše bonita. Ta zohledňuje nejen další případné úvěry, ale také schopnost splácet, váš věk, rodinný stav, vzdělání, zda máte práci na dobu neurčitou, nebo jste ve zkušební době, kolik máte dětí či zda momentálně pobíráte rodičovský příspěvek. Problémem je samozřejmě skutečnost, pokud jste zapsaní v registru dlužníků.

Jak opravdu získat úvěr?

Pro reálné čerpání úvěru vždy musíte projít kontrolou v rámci registrů a dodat relevantní dokumenty a potvrzení o příjmech a výdajích. V případě osoby samostatně výdělečné činné si připravte i potvrzení o bezdlužnosti a o zaplacení daní, které získáte na příslušném finančním úřadě. To všechno bude banka kontrolovat během plnohodnotného schvalovacího procesu, kdy si na pobočce podáte žádost o čerpání úvěru. Dobrou zprávou určitě je, že počet klientů, kterým byl již předschválený úvěr zamítnut, je jen velmi málo. Pokud tak bance sdělíte veškeré informace o svých příjmech a výdajích, půjčkách či jiných závazcích, můžete si být víceméně jistí, že se čerpání úvěru dočkáte.

Chcete získat více informací o možnosti čerpání hypotéčního úvěru? My z Cincinku vám rádi domluvíme schůzku s hypotéčním specialistou z Komerční banky, kde díky nám vždy získáte výhodné podmínky a nejlepší servis.

Finanční a právní informace
20. 05. 2020
Olga Černá

Hypotéka pro OSVČ? Bez obav!

Také vás pár lidí v okolí straší tím, že jako podnikatel s „normálním“ příjmem na hypotéku nedosáhnete? Že banky nerady půjčují ičařům? A že je vlastně lepší nechat se někde za pár peněz zaměstnat, abyste mohli doložit jistotu příjmu? Rádi vás vyvedeme z omylu a ukážeme, že i drobný živnostník je pro hypoteční banku férový žadatel.

Finanční a právní informace
04. 05. 2020
Redakce

Daň z nabytí nemovitosti: Jak, kdy a kdo ji platí? Nově nikdo.

Kupující budou zbaveni povinnosti platit 4% daň z nabytí. Vládní návrh musí ještě schválit Parlament. Účinnost bude zpětná – bude se týkat lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr během prosince 2019 nebo později. Pokud daň lidé už zaplatili, budou jim peníze vráceny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací