Cincink poradna

Jak probíhá technická inspekce nemovitosti v bytě?

08. 08. 2019
Redakce

Chystáte se na prohlídku bytu, který vás v inzerátu naprosto okouzlil? Prvotní nadšení a růžové brýle jsou bohužel rizikem, že nemovitost neposoudíte reálně. Snadno se tak může stát, že neuvidíte na první pohled zjevné vady. Naštěstí od toho tu jsou odborníci, kteří za vás zkontrolují každý kout v bytě a odhalí veškeré její nedostatky.

Není odborník jako odborník. Projít nemovitost někdy nestačí. Profesionální inspektoři při kontrole nemovitostí netěží jen ze svých mnohaletých zkušeností, ale na pomoc si berou i řadu užitečných pomocníků – od laserových měřidel, přes sklonoměry, vlhkoměry, endoskop do špatně přístupných míst až po termokamery, které dokáží odhalit nadměrné úniky tepla.

Kupujete novostavbu?

Je jen na vás, zda si nový byt nebo dům zkontrolujete sami, nebo si pozvete odborníka, který vše zkontroluje za vás .Ještě než převezmete klíče od nového bytu, nechte si zpracovat protokol o jeho technickém stavu. Jakékoli nedostatky, vady či nedodělané práce budou zaznamenány. Samozřejmostí by měla být i kontrola souladu s projektovou dokumentací a také aktuálně platnými normami a vyhláškami. Každopádně každý developer by se s vámi měl domluvit na nápravě nedostatků nebo slevě z kupní ceny.

Vyhlídli jste si starší byt?

U starší nemovitosti se díky technické inspekci nemovitosti nemusíte obávat, že vás následné opravy vyjdou nečekaně draho. Vše budete mít popsané v protokolu o stavu nemovitosti, a to i včetně návrhu okamžitých opatření a vyčíslení nákladů. Vy si tak poté můžete sami spočítat, zda se vám taková koupě ještě vyplatí, nebo se porozhlédnete po jiném bytě.

Co všechno se kontroluje?

Zajímá vás, na co se technická inspekce nemovitosti zaměřuje? Inspektoři projdou každou část bytu. Zajímají je okna, vytápění, podlaha, elektroinstalace a rozvody, voda i stáří a stav stoupaček či připojovací potrubí. Upozorní vás na špatné těsnění oken, trhliny v omítce a případný zdroj vlhkostních map. Stejně tak si ověří plošnou výměru. Pokud se byt nachází hned pod střechou, může být kamenem úrazu i stav střechy. V neposlední řadě je bude zajímat požární bezpečnost.

Proč zavolat odborníkovi?

  • Odhalí vady a nedostatky nemovitosti ještě před převzetím klíčů,
  • sníží riziko právních sporů na minimum,
  • vyčíslí náklady a navrhne postup na odstranění všech vad,
  • koupíte nemovitost bez technických vad.

Chcete vlastnit nemovitost bez nemilých překvapení? My z Cincinku doporučujeme preventivní řešení v podobě technické inspekce nemovitosti od firmy Bytecheck. Zkušení inspektoři vám pomohou odhalit vady, které jiným zůstávají skryté.

Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací