Cincink poradna

Příprava na stěhování. Na co nezapomenout?

27. 06. 2019
Redakce

Nastal ten okamžik. Stěhování je tady! Děsí vás to? Máte obavy, jak to zvládnete? I na stěhování je dobré mít plán… a náš praktický seznam!

Stěhování můžete vyřešit dvěma způsoby. Sami, nebo s pomocí profesionálů. Zatímco v prvním případě to chce pevné nervy, druhý způsob vám může ulehčit mnoho starostí. Ať tak, či onak, i stěhování se dá zvládnout v klidu a bez stresu. A jak na to?

Krabice

Chce to krabice. Hodně pevných kartonových krabic. Ideálně dobře uzavíratelných a takových, co se za pár minut nerozpadnou. Každou připravenou krabici dobře uzavřete, oblepte lepicí páskou a obalte folií, abyste chránili uložené věci třeba před nenadálým deštěm. Krabice totiž dostanou stěhováním pořádně zabrat. Na pomoc si dále rozhodně vezměte silný fix a označte, co se v krabici nachází. Případně si můžete krabice číslovat a vytvořit si seznam, co se pod kterým číslem ukrývá.

Strategie balení

Chcete se vyhnout chaosu? Mějte v balení systém. Při balení si dobře promyslete, co budete potřebovat vybalit z krabic nejdříve. Do prioritních krabic si dejte věci, které denně potřebujete – od hygienických pomůcek až po doklady. Oblečení si roztřiďte podle sezóny a nepotřebné uložte zvlášť. Vybalovat je můžete až úplně nakonec. Zároveň si vytvořte krabici základních kousků oblečení a obuvi, se kterými vystačíte v prvních týdnech po nastěhování. Pozor na křehké, to obalte do novin nebo bublinkové fólie, dejte ho raději do menší krabice, kterou výrazně označte.

Stěhování

Pokud nevlastníte dodávku, zajistěte si vhodné auto na stěhování. Zkuste se zeptat svých známých, případně využijte půjčovnu. Jakmile budete domluveni na termínu stěhování s původním majitelem nemovitosti i na půjčení automobilu, zarezervujte si místo na zaparkování, a to před oběma nemovitostmi. Použijte k tomu třeba prázdné kartonové krabice, na které výrazně napište: „Zde prosím neparkujte. Stěhování.“ K vynášení a přenášení krabic se vám budou hodit i silní kamarádi, popřípadě zkušení stěhováci. Věřte, nebo ne, stěhování může být v konečném důsledku hračka. Stačí, když si na pomoc vezmete náš praktický seznam a vše vám půjde od ruky.

Seznam aneb na co nezapomeňte:

  • krabice
  • folie
  • lepicí páska
  • fix
  • termín stěhování
  • místo na zaparkování
  • auto
  • stěhováci
Vše o nemovitostech
04. 09. 2019
Redakce

Co je lepší? Koupit nemovitost přímo od majitele nebo přes realitku?

Zda využít při prodeji nebo koupi nemovitosti pomoc profesionála, nebo zvládnout celý proces sám, není jednoduché rozhodnout. Každý způsob má svoje pro a proti, úskalí a rizika. Pojďme se na porovnání hlavních výhod a nevýhod společně podívat.

Vše o nemovitostech
22. 08. 2019
Redakce

Prodat, dlouhodobě nebo krátkodobě pronajmout - co je nejvýhodnější?

Vlastníte jednu, nebo dokonce více nemovitostí, které neobýváte? Dnešní doba je ideální k zamyšlení, jak je nejlépe zhodnotit. Máte hned několik možností. Varianta prodeje přitom nemusí být vždy ta nejvýhodnější.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací