Cincink poradna

Realitám vládnou ženy! Je pro ně vaše nemovitost dost sexy?

12. 03. 2020
Jan Drozdek

Jsou to ženy, kdo rozhoduje, ve které nemovitosti bude jejich rodina žít. V dnešní době navíc není výjimkou, že žena vydělává více než muž. Budoucí domov si ženy tedy nejen vybírají, ale stále častěji také samy platí.

Je vaše nemovitost pro ženy dost atraktivní?
Je vaše nemovitost pro ženy dost atraktivní?

Nedělejte chybu! Připravte svůj dům nebo byt na prodej stejně, jako je ve svatební den připraven ženich pro nevěstu.

Nepořádek spolehlivě odradí!

Před focením vždy důkladně ukliďte. Žádná žena nechce na fotkách svého budoucího domova vidět špinavé nádobí nebo prádlo pověšené na sušáku. Foťte ve dne, ideálně za slunečných dnů. Sluncem prohřátý interiér má několikanásobně lepší energii než záběr okna, za kterým je černočerná noc. Mějte na paměti, že novému majiteli neprodáváte dům nebo byt, ale domov. Prodáváte-li déle, měňte fotky podle ročních období. Není nic horšího než se v květnu dívat na zasněženou zahradu. Kupující bude mít navíc dojem, že s nemovitostí není něco v pořádku, když je nabízena “tak dlouho“.
Ano, fotoaparát dnes všichni nosíme v kapse, ale udělat fotku, která okouzlí zdaleka všichni neumíme. Cena profesionálního fotografa je vzhledem k prodejní ceně nemovitosti i dalším nákladům, které jsou s prodejem spojeny, zanedbatelná. Najmout si profesionála stojí za to. Fotky prodávají.

Profesionální fotografie již od 1 490 Kč (vč. DPH)

Kudy z kuchyně do ložnice? I malý byt může být bludiště.

Pro kupující je velmi důležitá dispozice nemovitosti. Každému vyhovuje něco jiného. Někdo nemá s průchozími pokoji nebo záchodem v koupelně sebemenší problém, pro jiného je to nepřekonatelná překážka. Vzhledem k nosným stěnám, odpadům a potrubím jsou navíc možnosti změn omezené.
Ženy kladou důraz na orientaci vůči světovým stranám. Řeší, kde vychází slunce, do kterého pokoje bude svítit ráno a kde bude sluneční světlo až se odpoledne vrátí z práce. S orientací vůči světovým stranám pracuje také většina interiérových designérů.
Aby o vaši nemovitost projevili zájem ti správní kupující, přidejte ke kvalitním fotografiím jednoduchý půdorys s vyznačenými světovými stranami. Zájemcům výrazně zjednodušíte rozhodování, ozvou se vám jen ti, kteří o vaši nemovitost opravdu stojí. Jako prodávající na tom vyděláte, čas a energii budete věnovat jen relevantním zájemcům, čímž prodej urychlíte. Pro zpracování půdorysu existuje celá řada nástrojů. Jako podklad stačí rukou načrtnutý plánek, ale když už prodáváte, vyplatí se být profesionální a nechat si zpracovat 3D plánek nebo vizualizaci. Investované peníze se vám mnohonásobně vrátí.

3D plánek za 1 300 Kč (vč. DPH)

Vizualizace od 1 700 Kč (vč. DPH)

Není to jen o vodě a elektřině

V textech je vhodné informace kombinovat. Zda je do nemovitosti zaveden plyn, jakého typu je kanalizace, zda jsou dostupné elektrické zásuvky jen na 230 V nebo i na 400 V, je velmi podstatné. Potenciální kupující však zajímá i vzdálenosti do nejbližšího obchodu, školky nebo školy, kde jsou zastávky MHD, kudy do lesa atd. Lidé, kteří od vás nemovitost koupí ji budou využívat nejen technicky, budou v ní a jejím okolí také žít.
S texty je to stejné, jako s fotkami. Prodávají. Píšeme všichni, děti ovládají klávesnici dříve než tužku, ale poutavý text, to je oříšek i pro zkušené psavce. Věnujte textu inzerátu pozornost, zaslouží si ji. Kombinujte fakta o nemovitosti a praktické informace o životě v okolí. Opět se to vyplatí. Zájemce bude mít snazší rozhodování a vy budete jednat jen s tím, kdo o vaši nemovitost opravdu stojí.

Textace inzerátu na klíč za 250 Kč (vč. DPH).

Články
19. 05. 2020
Kateřina Stehlíková

Praktický souhrn aktuálních legislativních změn u nemovitostí

Ve smršti legislativních změn, které reagují na koronavirou pandemii, není snadné se zorientovat. S pomocí odborníků z realitní platformy Cincink Komerční banky jsme pro vás shrnuli změny týkající se bydlení, tedy koupě a prodeje nemovitostí, pronájmů a hypoték.

Články
18. 05. 2020
Pavla Pavelková

Pár tipů k pořízení rekreační nemovitosti

Stále více z nás uvažuje o útočišti mimo město, blíže přírodě, na venkově. Nevzdat se výhod městského života, ale mít kam utéct. Také v Cincink pozorujeme zvýšený zájem o rekreační objekty, který navazuje na rostoucí trend zájmu posledních let.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací