Cincink poradna

Kupující k vám domů nepřijde. Navštivte vy jeho!

03. 04. 2020
Jan Drozdek
4 min čtení

Situace okolo COVID-19 je stále velmi vážná. Nařízení, omezující běžný život jsou průběžně prodlužována, na termíny jejich uvolnění nebo úplného zrušení nelze spoléhat. Trh s nemovitostmi je zasažen velmi bolestivě. Realitní kanceláře byly nuceny uzavřít své pobočky, kupujících výrazně ubylo, osobní prohlídky představují zdravotní riziko.

Pro prodej je potřeba udělat maximum
Nyní, více než kdy dříve, záleží na tom, jak je nabízená nemovitost prezentována v inzerci. Kvalitní fotografie, důkladný popis, půdorysy, dokumentace, jsou naprostou nutností. Je také vhodné zvýšit na maximum počet míst, kde je nabízená nemovitost inzerována. Jeden realitní server již zdaleka nestačí, potenciálnímu zájemci je potřeba jít co nejvíce naproti. Kdo nemovitost prodával potvrdí, že rychlost prodeje je polovinou úspěchu. Získané peníze mají totiž hodnotu nejen nominální, ale také hodnotu v čase. Potřebuje-li prodávající určitý finanční obnos “teď“, bude mu za třičtvrtě roku platný jen z části, pokud vůbec. Čekat se rozhodně nevyplatí.

Videoprohlídka zvýší zájem o nemovitost až 7×
V zájmu ochrany zdraví lidé omezují vzájemný kontakt na nezbytné minimum. Většina tráví doma mnohem více času než obvykle. Kupující sice nechodí na fyzické prohlídky, nemovitosti však o to aktivněji vyhledávají a prohlížejí na internetu. Prodávající mohou této situace aktivně využít a naservírovat svou nemovitost zájemci na stříbrném podnose. Ideální je nabídku nemovitosti doplnit o videoprohlídku. Inzerát prokazatelně získá řádově více zájemců. Statistiky říkají, že inzerát s videoprohlídkou je pro kupujícího až 7× atraktivnější než inzerát běžný.

Na Cincink.cz budete inzerovat zcela zdarma. Zdarma jsou i inzeráty s videoprohlídkami nebo prohlídkami ve formátu Matterport.
Publikujte svůj inzerát, videoprohlídku k němu můžete přidat kdykoli později, stačí kliknout na tento odkaz.

Jak prohlídku natočit? Na co si dát pozor?
Pořízení profesionální videoprohlídky vyžaduje kontakt s externím dodavatelem, což je v aktuální situaci na zvážení. Video lze natočit i technikou, kterou je dnes vybavena téměř každá domácnost. Mobilní telefon, digitální fotoaparát, kamera, tablet, všechna tato zařízení umožňují natáčet. S pořízenými záběry lze dále pracovat na každém soudobém počítači, mnohé softwary jsou dostupné zcela zdarma nebo jsou součástí operačních systémů.

Při, resp. ještě před natáčením vezměte v úvahu následující doporučení:

Natáčený prostor vždy řádně ukliďte
Kupující nekupuje nádobí na kuchyňské lince ani sušák s vypraným prádlem

Natáčejte ve dne, ideálně za jasných slunečných dnů
Není nic horšího, než tmavé kouty a pohledy na okna, za nimiž je černo černá tma

Nezapomeňte na exteriéry
Kupujícího zajímá, jak vypadají společné prostory bytového domu, dům z venku, jeho okolí i výhledy z oken

Nic nevynechte
Pamatujte na paní Jechovou z filmu Kulový blesk a natočte i sklep, půdu, prádelnu, zkrátka všechny prostory, které jsou součástí prodávané nemovitosti

Postupujte systematicky
Začněte okolím, exteriérem nemovitosti, přejděte dovnitř a pak procházejte pokoj po pokoji, patro po patru. Zájemce vaši nemovitost nezná, usnadněte mu orientaci nejvíce, jak je to jen možné.

Točte jednotlivé části, spojíte je později v počítači
Natočte každou část samostatně. Např. okolí, exteriér, vstup do interiéru, spojovací chodbu, každý pokoj zvlášť atd. Pokud nebudete s některou částí spokojeni, snadno ji natočíte znovu. Pokud budete natáčet celou prohlídku naráz, budou následné úpravy mnohem složitější.

Ideálně 2 minuty
Výsledná prohlídka by měla mít stopáž okolo 2 minut, za tuto dobu je možné poutavě a dynamicky odprezentovat i rozsáhlý rodinný dům.

Hudba, titulky
Hudební vkus má každý jiný, doporučit lze hudbu spíše klidnou než příliš dynamickou. Titulky jsou vhodné, zejména u rozsáhlejších nemovitostí, kdy může dojít k záměně pokojů nebo pater.

Když si nebudete vědět rady
Zapojte do natáčení své děti, práci s technikou a softwarem zvládají výborně a většinou mají při natáčení a focení méně zábran. :-)

Články
19. 05. 2020
Kateřina Stehlíková

Praktický souhrn aktuálních legislativních změn u nemovitostí

Ve smršti legislativních změn, které reagují na koronavirou pandemii, není snadné se zorientovat. S pomocí odborníků z realitní platformy Cincink Komerční banky jsme pro vás shrnuli změny týkající se bydlení, tedy koupě a prodeje nemovitostí, pronájmů a hypoték.

Články
18. 05. 2020
Pavla Pavelková

Pár tipů k pořízení rekreační nemovitosti

Stále více z nás uvažuje o útočišti mimo město, blíže přírodě, na venkově. Nevzdat se výhod městského života, ale mít kam utéct. Také v Cincink pozorujeme zvýšený zájem o rekreační objekty, který navazuje na rostoucí trend zájmu posledních let.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací