Cincink Wiki

Všechny potřebné rady na jednom místě.

5 článků Finanční a právní informace

Finanční a právní informace
04. 09. 2019
redakce

Co mám všechno zahrnout do úvah, abych zvládl splácení úvěru?

Pořídit nemovitost bez úvěru může jen málokdo. Proto vás pravděpodobně čeká hypotéka nebo úvěr jako zdroj financování. Tak trochu je to vlastně krok 1, protože jsou to právě finanční možnosti, které ovlivňují váš další výběr. Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení, nechte si hned na začátku u banky spočítat, na co dosáhnete. A protože hypotéka ovlivní váš život na dalších 20–30 let, je dobré se nad ní zamýšlet z dlouhodobé perspektivy. V Cincinku jsme shrnuli, co je dobré před půjčkou zvážit.

Finanční a právní informace
22. 08. 2019
Redakce

Právní pomoc: Slovník smluvních pojmů

Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Pokud jste se s protistranou dohodli, přichází řada právních úkonů. Smlouva střídá smlouvu – jak se ale ve všem vyznat? Abychom vám orientaci v nich alespoň trochu ulehčili, připravili jsme v Cincink slovník termínů, se kterými se během procesu prodeje nebo koupě nemovitosti s největší pravděpodobností setkáte.

Finanční a právní informace
02. 08. 2019
Redakce

Je nabídková cena reálná? Víme, jak to zkontrolovat!

Chystáte se koupit rodinný dům, byt či jinou nemovitost? Určitě vás bude zajímat, jestli je kupní cena ještě v mezích, nebo je už příliš vysoká. Zorientovat se v cenových nabídkách není úplně jednoduché. Pokud se neprobíráte nemovitostmi již nějaký pátek, může se snadno stát, že zbytečně zaplatíte více, než byste museli. Jak tedy ověřit reálnou cenu nemovitosti?

Finanční a právní informace
02. 08. 2019
Redakce

Co je předschválený úvěr?

Chcete konečně bydlet v novém a tak uvažujete o úvěru? Víte, že je dobré mít nejdříve úvěr předschválený, než se pustíte do další fáze?

Finanční a právní informace
02. 08. 2019
Redakce

Bezpečné právní služby

Potřásli jste si rukou a nyní potřebujete připravit smluvní dokumenty? Víte, co všechno musí obsahovat? Smlouvou byste měli chránit nejen své zájmy, ale rovněž nezapomenout na podstatné právní úkony.

1 2 3

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací