Zpět
Cincink Wiki

Cincink je projektem s neotřelou vizí

04. 07. 2019
Mgr. Jan Drozdek, STING

Marketingový manažer realitní kanceláře STING Jan Drozdek se s námi podělil o svá očekávání v nově rozběhnutém realitním projektu Cincink, který má ambice být nejkomplexnější realitní platformou v Česku. Proč do něj zavedená realitka vkládá důvěru? Co může spolupráce tak velké kanceláři přinést?

Pro své klienty nabízíte dlouhodobě a úspěšně komplexní služby realitního trhu. I přes to jste se spojili s portálem Cincink. Co vás na něm oslovilo?

Cincink je do značné míry unikátní projekt. Oslovily nás zejména neotřelá vize a kapitálové a personální zázemí projektu. Samozřejmě je pro nás také zajímavé inzerovat naše nemovitosti na portálu zdarma.

Nebojíte se, že si na jednom portálu budete konkurovat s ostatními kancelářemi ještě více?

Konkurenci na realitním trhu vítáme. Domníváme se, že konkurenční prostředí napomáhá mimo jiné ke zkvalitňování služeb a je užitečné jak pro klienty, tak pro subjekty, které tyto služby poskytují. Čím více konkurence, tím lépe.

Je Cincink výhodou pro realitky nebo pro kupující či prodávající, kteří chtějí celý proces zvládnout bez makléře? V čem?

Cincink je projektem s velmi zajímavým posláním. Jeho faktický přínos prověří čas. Věříme, že podobně zaměřené projekty, budou-li správně uchopeny, mohou přinést užitek oběma stranám, tedy prodávajícím klientům i realitním zprostředkovatelům. Potenciální výhodu spatřujeme zejména v možnosti průběžné asistence realitního zprostředkovatele samoprodejci. Přestože je v poslední době módní náročnost realitních transakcí bagatelizovat a tvrdit, že přínos realitních zprostředkovatelů je zanedbatelný, opak je pravdou. Každý, kdo někdy prodával nebo kupoval nemovitost si je vědom rozsáhlosti realitní problematiky a množství potenciálních rizik ukrytých v každém kroku realitní transakce.

Portál uvádí, že pracuje pouze s prověřenými makléři. Jak si takového makléře máme představit, v čem je lepší?

Ve STING je “prověřený“ makléř ten, který se svému oboru kontinuálně věnuje několik let, zobchodoval minimálně desítky nemovitostí a má pozitivní hodnocení klientů. U takovýchto makléřů je samozřejmostí, že se ve svém oboru průběžně vzdělávají, disponují aktuálními informacemi a jsou v dennodenním kontaktu s právníky, daňovými poradci, odhadci nemovitostí, katastrálními úřady, bankami a dalšími subjekty, které jsou nedílnou součástí každého realitního obchodu.

Může tedy podle Vašich zkušeností Cincink pomoci ke zkvalitnění realitního trhu v Česku?

Zkvalitnění pro nás znamená více bezpečných realitních transakcí, více profesionálních realitních zprostředkovatelů a zejména více spokojených klientů. Cincink, stejně jako další subjekty vystupující na realitními trhu, k jeho zkvalitnění pomoci může. Důkladným prověřováním kvality, spoluprací pouze s vybranými realitními zprostředkovateli a systémem doporučování usnadní prodávajícím i kupujícím klientům výběr obchodního partnera. Edukací prodávajících a kupujících jim pomůže ujasnit si priority a očekávání, předejít nedorozuměním nebo chybným interpretacím a vyhnout se možným komplikacím. Možností kultivace realitního trhu je celá řada. Čím více subjektů, kterým nejde jen o okamžitý prospěch, které mají dlouhodobé vize a chtějí být nejen úspěšné, ale také prospěšné na trhu bude, tím bude trh lepší.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací